Підписатись
Відписатись

 
Українська спілка психотерапевтів
Осередок танцювально-рухової терапії «ІВА» (Варшава, Польща)
 
 
 
 
Проект
«ТІЛО І ЕКСПРЕСІЯ У ПСИХОТЕРАПІЇ ТА ОСВІТІ»
Навчання технік танцювально-рухової терапії
 
1 модуль
28-29 жовтня 2017 р, м. Львів
 
Навчання буде корисним для психотерапевтів, Арт-терапевтів, практичних психологів, педагогів, інструкторів, що працюють з тілом, рухом, танцем.
 
Запрошуємо усіх зацікавлених в:
 
- усвідомленні власного тіла, утілеснення, рухової експресії у поєднанні із психічними процесами;
- освоєнні творчих підходів, що допомагають в інтеграції тіла, емоцій, думок і стосунків;
- поглибленні усвідомлення тіла, особистої експресії та кінестетичної емпатії;
- пошуку цілісного підходу в терапевтичній/освітній роботі з людьми.
 
Програма складається із 5 модулів, кожен із яких є окремим та самодостатнім семінаром. Можлива участь в окремому семінарі. Учасникам всього процесу підготовки – пільгові умови участі.
 
Ведучі проекту: Izabela Guzek(Ізабела Гузек) та Katarzyna Dańska (Катажина Даньска) (м. Варшава, Польща) – власники сертифікатів з танцювально-рухової психотерапії Польської Асоціації Танцювально-рухової психотерапії - професійне об’єднання, що є членом Європейської Асоціації Танцювально-Рухової Психотерапії, ведучі фахівці Осередку Танцювально-рухової психотерапії «ІВА»
 

Ізабела Гузек (Izabela Guzek)– одна з перших в Польщі завершила 4-х річне навчання з танцювально-рухової психотерапії в ПольськомуІнституті Танцювально-рухової психотерапії, де на даний момент проводить навчання для студентів курсів. Володіє сертифікатом з танцювально-рухової терапії Польського співтовариства танцювально-рухової психотерапії. Клінічний психолог, завершила Школу вищої соціальної психології та є тренером з психосоціальних навиків. Закінчила річний курс з Автентичного руху з сертифікатом Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy i післядипломне міжнародне навчання з Др. Сюзі Тортора «Як вести ТРТ з дітьми та їх сімями» (TheWaysofSeeing. DanceMovementPsychotherapywithchildrenandtheirfamilies.”) Співзасновник Осередку Терапії Танцем та Рухом ІВА.  Має досвід роботи з особами з психічними розладами, що проживають кризи та емоційні труднощі. Проводить терапію з дітьми, що мають емоційні розлади та розвиткові відхилення. Проводила навчання з Арт-терапії для студентів APS, вчить фахівців із застосування технік танцювально-рухової терапії. Співавтор книжок: „Танцювально-рухова психотерапія. Теорія і практика” та «Танцювально-рухова психотерапія. Терапія індивідуальна та групова». Делегат та міжнародний представник Польського Співтовариства Танцювально-рухової психотерапії у Європейській Асоціації Танцювально-рухової психотерапії.

 

Катажина Даньска (Katarzyna Dańska) – сертифікований психотерапевт за напрямком танцювально-рухова психотерапія, Арт-терапевт. Завершила 4-х річний курс навчання в Польському Інституті Танцювально-рухової Психотерапії, Післядипломне навчання з Арт-терапії Варшавського університету, 3-літнє навчання з руховий профіль Кестенберга у  Centrum für Tanz und Therapie в Монако і навчання з Автентичного руху з дипломом Інституту психотерапії за допомогою Інтегративного Тілесного опрацювання та руху (Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy). Проходить сертифіковане навчання у Інституті Лабана/Бартеньєв з вивчення руху (Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies). Багато років являється членом і Головою правління Польського Співтовариства Психотерапії танцю та руху (Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem).

 

Співзасновник Осередку Терапії Танцем та Рухом ІВА. В приватній практиці проводить індивідуальну терапію, коучинг, воркшопи, фасилітатор груп Автентичного руху. Працює з групами в Амбулаторному відділенні неврозів, вчить студентів Школи сексуальної терапії проф. З. Льва-Старовіча. Багато років проводила навчання з Арт-терапії для студентів Варшавського університету. Має кваліфікацію з контактної імпровізації та є учасницею групи перформансу MaMa/Perform.

 
 
 
Буде здійснюватися переклад з польської на українську мову.
 
Координатор проекту, перекладач: Сидоренко Андрій 097-9114779. asydor0@gmail.com
 
Просимо заповнити форму і ми з Вами сконтактуємо: http://bit.ly/2oniTOP
 

Програма

Модуль 1. Вступ до технік танцювально-рухової терапії

Ознайомлення із базовими засадами методу та терапевтичними чинниками, знання та навички яких ми будемо розвивати протягом цілого проекту. Центральним пунктом буде робота учасників над тілесним досвідом, побудовою невербальних комунікацій, досвід появи переконань та емоцій в тілі та рухової експресії, що допомагає у вираженні несвідомого матеріалу. Руховий досвід будемо обговорювати як із персональної перспективи, так і у відношенні до теорії, що буде ілюстрована прикладами з терапевтичної  та педагогічної практики.

 

Модуль 2. Тіло і рух в Арт-терапії, музикотерапії та драматерапії.

Творчі (креативні) процеси присутні у будь-якому мистецькому акті, чи то з педагогічною чи з психотерапевтичною метою. Природнім чином тіло є включене в процеси в кожній Арт-терапевтичній модальності. Голос пов'язаний з диханням, пензель тримаємо в руці, драматичні сцени розігруються між чутливими, експресивними особами. Тим, що дуже зближує усі ці модальності, є тілесна ідентифікація. Живе, повноцінне, дослівне включення свого тіла у процес творення. Впродовж цього модулю вивчимо конкретні техніки, котрі через імпровізацію і усвідомлений рух зменшують страх оцінки, залучають і вивільняють творчий потенціал Арт-терапії, роботи із звуком та терапії з допомогою драми.

 

Модуль 3. Тіло та невербальний діалог.

Цей модуль розпочнемо від тіла. Буквально. Від відчуття власного тіла, що буде вихідним пунктом – до відповіді на питання про те, чим є усвідомлення тіла і як його розвивати. Як тілесна ідентифікація впливає на психічну ідентичність. Створимо образи тіла, поглянемо на їх границі. Поглянемо на те, як контакт із власним тілом відкриває доступ до кінестетичної емпатії. Вивчимо різні способи встановлення і побудови невербального контакту. Навчимося віддзеркалювати, підлаштовувати та креативно розвивати рух в груповій структурі Marian Chace.

 

Модуль 4. Емоції і Експресія

Тіло відображає нашу особисту історію і віддзеркалює поточний стан. З іншого боку, навички тіла і повторювані несвідомі рухові паттерни впливають на те, як себе відчуваємо і як нас бачать інші. Цей модуль присвятимо конкретним елементам і властивостям руху, які зв’язані з окресленими психічними аспектами, стратегіями мислення і поведінки. Вивчення елементів руху полегшує розуміння індивідуальних навиків. З іншого боку, досвід нових аспектів руху розвиває тілесний інтелект, а таким чином також емоційний інтелект і різні аспекти особистості. Будемо опиратися на структуру мови тіла згідно методу Аналізу руху Лабана. В якості базового інструменту використаємо утілеснення в розумінні тілесного і психічного співнастроєння.

 

Модуль 5 Метафора і символіка тіла

Значна частина наших мотивацій залишається неусвідомленою. Рух - якщо він спонтанний, автентичний - відкриває доступ до світу внутрішніх переживань. Символ, що міститься у русі, дає можливість дослідити те, що приховане, або те, чого ще про себе не знаємо. На цьому модулі дізнаємося про роботу з керованою фантазією, імпровізацією, елементами Автентичного руху, символічну рухову гру. Дізнаємося про способи роботи з руховою фразою, котра поєднуючи тілесну метафору із наданням індивідуальних значень, створює міст між досвідом та розумінням, між правою та лівою півкулею.

 

КОЖЕН З МОДУЛІВ ВКЛЮЧАТИМЕ:

·         теоретичний вступ до теми;

·         власний досвід, самоспостереження;

·         практичні вправи;

·         обговорення методики і цілей даних вправ;

·         зв'язок із клінічною практикою;

·         питання, дискусії, елементи супервізії;

·         інтеграцію;

·         представлення додаткових джерел інформації, літератури.

 

Найчастіше задавані запитання – Frequently Asked Questions (FAQ):

 

Хто отримає найбільшу користь від цієї програми?

Це навчання – для двох груп фахівців. Для терапевтів, які хочуть розвинути навики використання невербальної комунікації та експресивних технік та для осіб, що працюють з тілом/рухом, котрі хочуть поглибити розуміння звязку між тілом і психікою і свідомо використовувати методи, котрі будуть сприяти креативності і розвитку особистості.

Чи обовязково приймати участь у всіх модулях?

Навчальний проект розроблений в якості цілісного проекту підвищення кваліфікації, проте можна приймати участь у окремих модулях. Особливо два перших модулі рекомендуємо тим, хто хочуть на «власній шкірі» поглибити знання про танцювально-рухову терапію (модуль 1) або зацікавлені максимально інтегрувати експресію тіла в інші арт-терапевтичні модальності (модуль 2). Модулі 3-5 розвивають практичні навики і поглиблюють розуміння чинників, які використовуються в танцювально-руховій психотерапії.

Чи я маю мати якусь попередню підготовку з області танцювально-рухової терапії?

Запрошуємо усіх, немає жодних обмежень в фізичному стані чи у рухових навиках. В танцювально-руховій терапії ми шукаємо природніх характеристик руху, використовуємо імпровізацію. Не використовуємо оцінок: добре/погано, гарно/негарно. Надто сильно розвинуті рухові навички можуть навіть перешкоджати автентичній експресії.

Чи я отримаю Сертифікат/посвідчення?  Що буде вказано в документі?

Після кожного модулю буде видано Посвідчення учасника семінару із окремої заданої тематики. По завершенню всього курсу буде надано Сертифікат Української спілки психотерапевтів про підвищення кваліфікації з Танцювально-рухової психотерапії. В кожному посвідченні буде вказано кількість отриманих годин навчання. 

 

 
Архів новин  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020